web tasarım, Web ve Grafik Tasarımı

Web Tasarımı Nedir?

Tasarım, belirli bir amaç için belli prensiplerin rehberliğinde, fikirlerin toplanması ve estetik olarak düzenlenmesi ve uygulanması sürecidir.

Web tasarımı, içeriğin bir internet tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden erişebileceği elektronik web sayfalarında sunulması amacıyla benzer bir yaratım sürecidir.

Bu bölümde, bir web sitesinin tasarım sürecinde etkili olan markalaşma, renk teorisi ve tipografi gibi tasarımın temel prensiplerini öğrenerek güzel web sitelerinin nasıl tasarlanıp oluşturulacağını öğreneceksiniz. Ayrıca, tüm modern web sitelerinin yerleşik olduğu ortak kod dilleri olan HTML ve CSS’yi de öğreneceksiniz.

Web tasarım kursu Bunlar, dünyadaki hemen hemen her bir işletmenin müşterileriyle iletişim kurmaları için ihtiyaç duydukları gibi elde etmek için yararlı becerilerdir. Bu parçanın sonunda, kendi web sitelerinizi tasarlamak ve inşa etmek için gereken tüm becerilere sahip olacaksınız veya hatta bir web sitesi olan binlerce şirketten biriyle kariyer yapmaya başlayacaksınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s